Lampy UV

Nawet woda z pozornie czystego źródła może zostać zanieczyszczona bakteriologicznie i stać się przyczyną groźnego zatrucia. Zwłaszcza, jeśli pochodzi z ujęcia powierzchniowego, lub płytkiej studni.
DEZYNFEKCJA WODY
Woda pitna powinna być pozbawiona substancji chorobotwórczych, aby być bezpieczną dla zdrowia, nawet życia ludzkiego. Dlatego wody mogące zawierać bakterie i wirusy muszą być poddane dezynfekcji. Naświetlenie wody światłem ultrafioletowym (dezynfekcja przy pomocy lampy UV) jest metodą sterylizacji, która nie wprowadza żadnych środków chemicznych, nie zmienia smaku i zapachu wody, oraz nie grozi przedawkowaniem środka dezynfekującego. Każde urządzenie UV składa się z komory naświetlania i lamp UV (promienników), zamontowanych w jej wnętrzu. W urządzeniu woda przepływa wzdłuż lamp UV.<.div>
Lampa może być jedna, lecz może ich być również kilkanaście w pojedynczej komorze. Konstrukcja lampy zapewnia odpowiednią grubość warstwy cieczy poddawanej dezynfekcji, co zapewnia optymalne i skuteczne przenikanie promieni UV. Proces dezynfekcji przebiega w sposób ciągły.